Návštěva pana prezidenta Masaryka v naší škole - oslava stého výročí vzniku Československa

Sám pan prezident Masaryk na koni přijel v pátek 26. října do naší školy! Vzrušený dav náležitě vyšňořený na tak slavnostní událost ho nadšeně přivítal. Mladí sokolové ve stejnokroji předvedli cvičební sestavu na počest vzácné návštěvy. Páni herci Voskovec a Werich z Osvobozeného divadla zazpívali společně s publikem slavný hit Život je jen náhoda a také vyzvali k tanci nejkrásnější dívky. Vzápětí přišel všechny potěšit švarný Karel Hašler s kytarou a Tou naší písničkou českou. Zlatým hřebem oslav byla československá hymna v podání slavné operní divy Emy Destinnové a následně zapálení svíček na pomyslném dortu k narozeninám naší republiky. Oslavy zakončila lidová veselice s tancem a také umělecké fotografování zájemců z publika. Na tuto událost budeme ještě dlouho vzpomínat! Na společnou akci poté navázaly jednotlivé třídy individuálními projekty k PT VDO na téma vzniku samostatného československého státu.

Text: Mgr. Ivana Křivková, foto: Mgr. Irena Bláhovcová